Rejestracja
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN

SYSTANE® HYDRATION Nawilżające krople do oczu 10 ml


SYSTANE® HYDRATION Nawilżające krople do oczu 10 ml
Wyrób medyczny

Opis:
Nawilżające krople do oczu SYSTANE® HYDRATION są wskazane do stosowania w terapii zespołu suchego oka skutecznie i na długo uwalniając od uciążliwych objawów. Odpowiednio dobrane składniki po zakropleniu na powierzchnię oka natychmiast współdziałają z naturalnymi łzami tworząc strukturę przypominającą żelowy opatrunek wiążący się z uszkodzonymi komórkami. Nawilżające krople do oczu SYSTANE® HYDRATION mogą być używane do nawilżania lub przywracania wilgotności soczewek kontaktowych zwiększając komfort związany z ich noszeniem.

SKŁAD:
SYSTANE® HYDRATION nawilżające krople do oczu są sterylnym roztworem zawierającym hialuronian sodu, glikol polietylenowy 400, glikol propylenowy, guar hydroksypropylowy, sorbitol, aminometylopropanol, kwas borowy, boran sodu, edetynian dwusodowy, cytrynian sodowy, chlorek potasu, chlorek sodu oraz POLYQUAD* (chlorek polidronium) 0,001% jako środek konserwujący.

ZASTOSOWANIE:
SYSTANE® HYDRATION nawilżające krople do oczu są wskazane do stosowania w terapii zespołu suchego oka, dając czasowe złagodzenie odczuwanych objaów takich jak kłucie, pieczenie i odczucie piasku pod powiekami. SYSTANE® HYDRATION nawilżające krople do oczu mogą być stosowane do nawilżania i nawadniania silikonowo-hydrożelowych oraz miękkich (hydrofilnych) soczewek kontaktowych jednorazowych oraz noszonych w trybie dziennym lub przedłużonym.

PRZECIWSKAZANIA:
Osoby uczulone na którykolwiek składnik SYSTANE® HYDRATION nawilżające krople do oczu nie powinny używać tego produktu.

OSTRZEŻENIA:
Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty oraz wszystkimi instrukcjami dotyczącymi stosowania dołączonymi do opakowania. W przypadku utrzymywania się uczucia dyskomfortu w obrębie oka, nadmiernego łzawienia, zmian widzenia lub zaczerwienienia oka, należy przerwać stosowanie produktu SYSTANE® HYDRATION nawilżające krople do oczu i skonsultować się ze specjalistą, ponieważ objawy te mogą się nasilić. SYSTANE® HYDRATION nawilżające krople do oczu nie są przeznaczone do czyszczenia i dezynfekcji soczewek kontaktowych. Nie należy czyścić ani dezynfekować soczewek za pomocą produktu SYSTANE® HYDRATION nawilżające krople do oczu.
Przemijające niewyraźne widzenie oraz inne zaburzenia widzenia mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeśli po zastosowaniu kropli wystąpi niewyraźne widzenie, przed rozpoczęciem prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn należy poczekać, aż zaburzenia te ustąpią.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:
Podanie wyłącznie do oka
Jeśli po zdjęciu zakrętki kołnierz zabezpieczający jest poluzowany, należy go usunąć przed zastosowaniem produktu. (Dotyczy wyłącznie kropli do oczu posiadających kołnierz zabezpieczający)
Aby unikną zakażenia, nigdy nie należy dotykać żadnej powierzchni końcówką zakraplacza butelki.
Nie należy stosować produktu, jeśli roztwór zmieni kolor lub stanie się mętny
Po każdorazowym użyciu dokładnie zamknąć butelkę.
Butelkę przechowywać szczelnie zamkniętą, kiedy nie jest używana.
Nie stosować po upływie daty ważności.

ZABEZPIECZENIE PRZED NIEUPRAWNIONYM OTWARCIEM:
Nie używać, jeśli doszło do naruszenia zamknięcia umożliwiającego stwierdzenie próby nieuprawnionego otwarcia. Nie stosować jeśli opakowanie było otwierane lub jest uszkodzone.
Stosować w okresie 3 miesięcy od momentu pierwszego otwarcia. Usunąć cały niezużyty roztwór po upływie trzech miesięcy od pierwszego otwarcia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze do 30°C
Jeśli doszło do połknięcia produktu, należy zwrócić się o pomoc medyczną

WSKAZÓWKI:
Wstrząsnąć przed otwarciem.
Zakroplić 1-2 krople do oka/oczu i w razie potrzeby kilkakrotnie mrugnąć powiekami.
Jeśli w trakcie noszenia soczewek kontaktowych wystąpi dyskomfort, drobne podrażnienia lub zamglone widzenie, należy zakroplić na soczewkę 1-2 kroplę SYSTANE® HYDRATION nawilżające kroplę do oczu i kilkakrotnie mrugnąć powiekami.
SYSTANE® HYDRATION nawilżające krople do oczu mogą być używane stosownie do potrzeb przez cały dzień w celu łagodzenia objawów suchego oka.

Opakowanie: 10 ml

Producent: Alcon Polska Sp. z o.o. ul. Marynarska 15, 02 – 674 Warszawa
Szukaj