Rejestracja
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN

Actiferol Fe® Krople 30 ml


Actiferol Fe® Krople 30 ml
Suplement diety

Opis:
Actiferol Fe® Krople jest doustnym preparatem żelaza stosowanym w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza. Żelazo jest pierwiastkiem potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wchodzi w skład hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu. Przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci. Przyczynia się do prawidłowego tworzenia hemoglobiny i czerwonych krwinek, co ma duże znaczenie dla rosnącego organizmu dziecka. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Actiferol Fe Krople zawiera unikalną formę żelaza, poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza (III) jest dwukrotnie wyższa – co potwierdzają badania naukowe 1-4 .

Żelazo zawarte w Actiferol Fe Krople uwalnia się w jelitach a nie w żołądku. Dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego5. Actiferol Fe to żelazo w formie białego proszku bez metalicznego smaku i zapachu. Dzięki czemu jest łatwe do spożycia, a po dodaniu do pożywienia nie zmienia smaku spożywanych potraw.

Zalecana dzienna porcja:
5-40 kropli. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Produkt przeznaczony dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.

Sposób użycia:
Przed użyciem energicznie wstrząsnąć butelką w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Odpowiednią ilość kropli odmierzyć na łyżeczkę i podać bezpośrednio doustnie.
Przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania.

Składniki: rafinowany olej MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy) z ziarna palmy; żelazo (difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza (III))); przeciwutleniacz; mieszanina tokoferoli.

Zawartość żelaza w porcji:
5 kropli 2,5 mg
10 kropli 5 mg
20 kropli 10 mg
30 kropli 15 mg
40 kropli 20 mg

Przechowywanie:
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Opakowanie: 30 ml

Producent: Polski Lek S.A.
Szukaj