Rejestracja
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Dostawa od: 8,50 PLN

Juvit Baby D3 ( z pompką) krople do ustne 10 ml


Juvit Baby D3 Butelka z pompką 10 ml
Suplement diety

Opis:
Witamina D3 pełni istotną rolę w regulacji gospodarki wapniowo-fosforowej w ustroju. Pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu, przyczynia się do prawidłowego rozwoju i mineralizacji kości. Niedobór tej witaminy może prowadzić do upośledzenia mineralizacji kości, niedostatecznego uwapnienia nowo tworzącej się tkanki kostnej i w konsekwencji zmian krzywiczych u niemowląt i małych dzieci. Działanie witaminy D3 polega na poprawie wykorzystywania wapnia i fosforu, co przyczynia się do prawidłowego tworzenia kości. Niemowlęta karmione piersią są szczególnie narażone na niedobory witaminy D3, ponieważ pokarm kobiecy nie zawiera wystarczającej ilości witaminy D3. Dlatego też podawanie witaminy D3 niemowlętom od pierwszych dni życia jest bardzo ważne i stanowi istotny element profilaktyki niedoboru witaminy D3.

Zgodnie z zaleceniami Zespołu Ekspertów dotyczącymi profilaktyki niedoboru witaminy D niemowlęta karmione piersią wymagają suplementacji witaminy D od pierwszych dni życia w dawce 10 mg (400 j.m.) codziennie. U niemowląt karmionych w sposób mieszany lekarz ustala dawkę witaminy D indywidualnie, obliczając jej zawartość w podawanym mleku modyfikowanym. Ponieważ stężenie witaminy D w pokarmie kobiecym jest bardzo małe, w obliczeniach nie uwzględnia się jej podaży.

Skład:
olej roślinny MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy), cholekalcyferol - koncentrat olejowy (witamina D3), przeciwutleniacz - DL-a tokoferol.

Zawartość w dziennej porcj (2 naciśnięcia pompki dozującej):
Dwa naciśnięcia (do oporu) pompki dozującej odmierzają ilość, która zawiera 10 µg (400 j.m.) witaminy D3.

Sposób użycia:
Opakowanie zaopatrzone jest w pompkę dozującą, która pozwala na odmierzenie właściwej dawki.
Z butelki należy odkręcić nakrętkę i usunąć pierścień zabezpieczający, a następnie należy nakręcić pompkę dozującą.
Niemowlęta od pierwszych dni życia: 2 naciśnięcia (do oporu) pompki dozującej 1 raz dziennie lub 1 naciśnięcie (do oporu) pompki dozującej 2 razy dziennie doustnie lub do ściągniętego mleka matki. Przy podawaniu w butelce ze ściągniętym pokarmem należy upewnić się, że dziecko wypiło całą porcję mleka.
Jedno opakowanie Juvit Baby D3 wystarcza na miesiąc stosowania.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.

Opakowanie: 10 ml

Producent:
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. ul. Żmigrodzka 242e, 51-131 Wrocław

Klienci, którzy kupili: Juvit Baby D3 ( z pompką) krople do ustne 10 ml, kupili również:

Szukaj