Rejestracja
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Dostawa od: 8,50 PLN

MALTAN Maść do pielęgnacji brodawek sutkowych 40 g


MALTAN Maść do pielęgnacji brodawek sutkowych 40 g

Maltan Glucosum 30% to maść przeznaczona do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia piersią

Działanie:
Maść do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia piersią zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Maltan to preparat zawierający bezpieczną substancję, glukozę, która w zależności od stężenia wykazuje działanie hamujące na rozwój bakterii. Maltan zapobiega stanom zapalnym piersi. Maść nie zawiera substancji zapachowych i konserwujących, co ogranicza możliwość wystąpienia reakcji alergicznych.

Przeznaczenie:
Codzienna pielęgnacja skóry podrażnionej i wrażliwej piersi i sutków w okresie laktacji. Maltan stosuje się przy podrażnieniach i otarciach w okresie karmienia piersią, a także w celu „hartowania” brodawek przed porodem. Systematyczne stosowanie maści Maltan zachęca niemowlę do ssania piersi Preparat stosuje się w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

W celu prawidłowego przygotowania brodawek sutków do okresu karmienia preparat należy stosować na dwa miesiące przed planowanym porodem (hartowanie brodawek sutkowych).

Sposób użycia:
W okresie laktacji, po każdym karmieniu, zaleca się stosowanie okładów na sutki z jałowej gazy lub ochraniaczy sutkowych zawierających 2-3 cm maści. Nadmiar maści usunąć.

Przeciwwskazania:
Działań niepożądanych nie stwierdzono. Nie ma przeciwwskazań, specjalnych ostrzeżeń i zalecanych środków ostrożności podczas stosowania preparatu. Jednakże w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy niezwłocznie zaprzestać stosowania. Składniki preparatu nie mają ujemnego wpływu na przewód pokarmowy i skórę niemowlęcia.

Preparatu nie należy używać po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej, tj 15ºC – 25º C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Składniki:
Aqua, Glucose, Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Paraffin Wax, Glyceryl Oleate, Propylene Glycol.

Opakowanie: tuba aluminiowa 40 g.
Szukaj