Rejestracja
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Dostawa od: 8,50 PLN

GeloVox 20 tabletek do ssania


GeloVox 20 tabletek do ssania
Wyrób medyczny

GeloVox- sposób na chrypkę i suchość w gardle
Głos – łac. vox, to element naszej codzienności. Używamy go permanentnie traktując jako coś oczywistego. Każdego dnia musi sprostać niezwykle wygórowanym wymaganiom, w szczególności jeżeli jest podstawowym narzędziem naszej pracy. Zwykle zwracamy nań uwagę dopiero, gdy zaczyna szwankować, a dobrze funkcjonujący i melodyjny głos to skarb, o który należy dbać.
Termin dysfonia określa zaburzenia mowy – fonacji. Obejmuje trudności w wysławianiu się, problemy z tonem głosu, jego płynnością, artykulacją. Wśród najczęstszych przyczyn zaburzeń mowy występuje suche gardło, suchy bezproduktywny kaszel, nawykowe chrząkanie, chrypka, uczucie przeszkody i zalegania w gardle, czasami dojść może do okresowego zaniku głosu.
Wydolność głosu warunkuje odpowiednie nawilżenie gardła, za co odpowiada między innymi kwas hialuronowy, który jest podstawowym składnikiem śluzu produkowanego przez gruczoły błony śluzowej fałdów głosowych. Tworzy on swego rodzaju film ochronny na błonach śluzowych, dzięki czemu zapewnia nawilżenie gardła i strun głosowych.

GeloVox to wyrób medyczny przeznaczony do długotrwałego nawilżania błony śluzowej jamy ustnej i gardła przy dolegliwościach takich jak:
• Przewlekłe zapalenie błony śluzowej gardła
• Suchość w gardle
• Chrząkanie
• Chrypka
• Nieproduktywny suchy kaszel, tzw. kaszel odruchowy
• Bolesne przełykanie
• Uczucie zalegania bądź drapania w gardle
GeloVox działa wspomagająco w czynnościowych zaburzeniach głosu spowodowanych m.in: wysiłkiem głosowym (nauczyciele, wykładowcy, aktorzy, trenerzy personalni), infekcjami nosa i gardła, stosowaniem leków wziewnych, zanieczyszczeniem powietrza oraz paleniem papierosów. Może być stosowany doraźnie, w momencie wystąpienia objawów, bądź długotrwale w przypadku permanentnego wysiłku głosowego.

Skład
GeloVox® Tabletkido ssania na gardło zawierają: ksantan, karbomer, hialuronian sodu.

Pozostałe składniki: mannitol, wodorowęglan sodowy, ksylitol, kwas cytrynowy, makrogol, substancje smakowe (pomarańcz-grejpfrut, mięta pieprzowa), aspartam, wodorofosforan potasu, stearynian cynku, dwutlenek krzemu.

GeloVox tabletki do ssania nie zawierają:
cukru i mogą być stosowane przez osoby chore na cukrzycę.
glutenu, są odpowiednie dla osób stosujących dietę bezglutenową.
laktozy i mogą być stosowane przez osoby przebywające na diecie bez laktozy.
dodatków pochodzenia zwierzęcego, są odpowiednie dla wegan i wegetarian.

Sposób użycia:
Tabletki do ssania GeloVox należy ssać powoli do momentu całkowitego rozpuszczenia, aby kompleks hydrożelowy i zawarty w nim kwas hialuronowy został dokładnie rozprowadzony po całej błonie śluzowej. Tabletek GeloVox nie należy rozgryzać ani połykać w całości. Podczas ssania tabletek nie należy przyjmować pozycji leżącej.

W zależności od potrzeb tabletki GeloVox można stosować kilka razy dziennie, np. co 2 -3 godziny ssać jedną tabletkę. Maksymalne zużycie nie powinno przekraczać 6 tabletek na dobę. Zaleca się stosowanie tabletek do ssania GeloVox kilkanaście minut po posiłku dla bardziej optymalnego efektu działania.

Nawilżające tabletki do ssania GeloVox są odpowiednie dla dzieci od 6. roku życia i starszych.

Brak jest danych przemawiających przeciw stosowaniu tabletek do ssania GeloVox w ciąży i w czasie karmienia piersią.

GeloVox tabletki nawilżające błonę śluzową jamy ustnej i gardła można stosować stale przez dłuższy czas, z przerwami bądź doraźnie. Jest to zależne od subiektywnych odczuć i potrzeb oraz od rodzaju dolegliwości.

Opakowanie: 20 tabletek do ssania

Producent
G. Pohl-Boskamp GmbH & Co. KG Kieler Straße 11, 25551 Hohenlockstedt

Dystrybutor w Polsce
SIROWA POLAND Sp. z o.o. ul. Poselska 11, 03-931 Warszawa
Szukaj