Rejestracja
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Dostawa od: 8,50 PLN

IRIGASIN zestaw do płukania nosa i zatok irygator 12 saszetek


Irigasin zestaw uzupełniający 30 saszetek
Wyrób medyczny

Opis:
Irigasin to wyrób medyczny przeznaczony do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok.
Wyrób oczyszcza jamy nosa z zalegającej wydzieliny, bakterii, wirusów i alergenów, a także pielęgnuje nos i zatoki w przypadku:
  • ostrego lub przewlekłego zapalenia zatok przynosowych,
  • nieżytu nosa w przebiegu infekcji lub alergii,
  • przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok,

- po ekspozycji na wysokie stężenie pyłu w powietrzu,

  • profilaktycznie dla utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok.

Informacja dla konsumenta:
Wyrób medyczny jest przeznaczony do stosowania w celu leczenia lub łagodzenia przebiegu choroby, którego zasadnicze zamierzone działanie jest osiągane w wyniku zastosowania środków innych niż farmakologiczne, immunologiczne lub metaboliczne.

Dodatkowe informacje:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na chlorek sodu. Jeżeli objawy towarzyszące nieżytowi nosa lub zapaleniu zatok się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować w przypadku całkowitej blokady nosa, uniemożliwiającej wydostanie się roztworu. Nie stosować w przypadku infekcji lub uczucia zatkania ucha. W przypadku przebytej operacji ucha przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Po zakończeniu irygacji może pojawić się nieznaczny wyciek pozostałości roztworu z nosa przy pochylaniu. Nie stosować później niż na godzinę przed snem. Bezpośrednio po irygacji, przez godzinę nie należy się kłaść, żeby pozostałości roztworu nie dostały się do ucha. Dzieci mogą stosować wyrób samodzielnie jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Możliwość stosowania u dzieci poniżej 4. roku życia należy skonsultować z lekarzem.

Skład:
chlorek sodu

Opakowanie: Butelka + 12 saszetek

Wytwórca
Aflofarm Farmacja Polska Spółka z o.o.

Szukaj