Rejestracja
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Dostawa od: 7,50 PLN
Produkt chwilowo niedostępny

VitaDerol Baby kids 120 ml syrop wit D wit K


AcVitaDerol® Kids suplement diety to:

  •     Unikalny preparat zawierający obok wapnia i witaminy D również witaminę K2 – aktywator wapnia, kluczowy element, zapewniający efektywne wzmocnienie układu kostnego.
  •     Farmaceutyczna jakość – produkty wytwarzane według farmaceutycznych standardów Dobrej Praktyki Wytwarzania.
  •     Wygodna forma stosowania: produkt dostępny w formie syropu lub kapsułek do żucia.
  •     Pyszny truskawkowy smak.


Znaczenie witaminy D, wapnia oraz witaminy K2 dla zdrowia dziecka

Witamina D zwana słoneczną witaminą ma wielokierunkowy, korzystny wpływ na zdrowie. Zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój układu kostnego, zapobiega krzywicy oraz wzmacnia naturalną odporność dziecka. Witamina D jest niezbędnym składnikiem do prawidłowego wchłaniania wapnia. W przypadku dzieci i młodzieży (1-18 lat) suplementacja witaminą D w dawce 600-1000 j.m. dziennie powinna trwać przez cały okres jesienno-zimowy (wrzesień-kwiecień) oraz latem jeżeli nie jest zapewniona wystarczająca synteza skórna witaminy D np. w przypadku stosowania kremów z filtrem UV.5 Wapń to główny składnik budulcowy kości oraz zębów. Odpowiada za ich wytrzymałość. Jest on szczególnie potrzebny w okresie szybkiego wzrostu, kiedy buduje się masa kostna. Im więcej wapnia w kościach tym są one mocniejsze i bardziej wytrzymałe na złamania.

Dodatkowo wapń pomaga również w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego. Powinien być przyjmowany zawsze z witaminą D. Witamina K2 pełni funkcje aktywatora wapnia, umożliwia wbudowanie wapnia do kości a tym samym jego optymalne wykorzystanie w okresie intensywnego wzrostu. Najnowsze badania naukowe wykazały, że ten niedawno odkryty składnik jest kluczowym elementem pozwalającym na właściwe wykorzystanie wapnia zarówno z diety jak i preparatów farmaceutycznych.


Skład:

Zalecana dzienna porcja (5 ml) zawiera:

    witamina K2 (22,5 µg)
    witamina D3 (600 j.m.)


Opakowanie: 120 ml

Szukaj