Rejestracja
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Dostawa od: 7,50 PLN
Produkt chwilowo niedostępny

Neonatus LCR 30 kapsułek


Neonatus LCRTM 30 kapsułek

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.

Dla noworodków od pierwszych dni życia i niemowląt.

Preparat do postępowania dietetycznego w celu zmniejszenia ryzyka:

zapalenia jelit u noworodków
czynnościowych bólów brzucha (np. kolki jelitowej) poprzez wspomaganie rozwoju korzystnej mikroflory jelitowej.


Prawidłowa mikroflora probiotyczna przewodu pokarmowego zwłaszcza u noworodków i niemowląt, pełni bardzo ważne funkcje wpływające na ich zdrowie: zmniejsza ryzyko rozwoju zapalenia jelit u noworodków (w tym martwiczego zapalenia jelit - NEC) oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia czynnościowych bólów brzucha np. kolki jelitowej. Noworodek nie ma wykształconej prawidłowej mikroflory jelitowej. Pozyskuje ją od matki podczas naturalnego porodu i karmienia piersią.


W związku z tym szczególnie narażone na ryzyko wystąpienia zapalenia jelit i czynnościowych bólów brzucha są:

noworodki urodzone przedwcześnie,
noworodki z cesarskiego cięcia,
niemowlęta niekarmione piersią oraz
niemowlęta po antybiotykoterapii.


W wyżej wymienionych grupach bardzo ważne jest zapewnienie szybkiej i efektywnej kolonizacji jelit prawidłową mikroflorą probiotyczną.

Neonatus LCR™ to preparat opracowany specjalnie dla noworodków od pierwszych dni życia i niemowląt wspomagający rozwój korzystnej mikroflory jelitowej.

Skład:

1 kapsułka zawiera:
Lcr35®: 1×109 CFU*
Składniki:
Lactobacillus rhamnosus Lcr35®, skrobia ziemniaczana, fruktooligosacharydy (FOS), laktoza, maltodekstryna, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy.
Składniki otoczki: żelatyna, hydroksypropylometyloceluloza, barwnik: karmel.
Produkt zawiera śladowe ilości laktozy (0,007 g w kapsułce). Produkt nie zawiera glutenu.
*CFU- jednostki tworzące kolonie. Ilość gwarantowana w momencie pakowania.

Działanie preparatu:

Neonatus LCR™ szybko i efektywnie kolonizuje przewód pokarmowy oraz wspomaga wzrost naturalnej mikroflory jelitowej już od pierwszych dni podania. Bezpieczeństwo i skuteczność preparatu zostały potwierdzone w badaniach naukowych przeprowadzonych z udziałem noworodków urodzonych przedwcześnie i dzieci. 1,2

Neonatus LCR™ jest polecany do postępowania dietetycznego w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia zapalenia jelit u noworodków oraz czynnościowych bólów brzucha (np. kolki jelitowej) poprzez wspomaganie rozwoju korzystnej mikroflory jelitowej.

Podawanie:

Zalecana dzienna porcja:
Zawartość 1 kapsułki dziennie. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inną porcję do dziennego spożycia.

Sposób użycia:
Kapsułkę należy otworzyć i jej zawartość dodać do niewielkiej ilości (ok. 2 łyżeczki) mleka lub ściągniętego pokarmu matki. Przygotowaną zawiesinę podać dziecku bezpośrednio po przygotowaniu. Preparat należy mieszać wyłącznie z płynami o temperaturze pokojowej. UWAGA! Nie należy podawać dziecku otoczki kapsułki.

JAKIE SUBSTANCJE AKTYWNE ZAWIERA
Szczep probiotyczny Lactobacillus rhamnosus Lcr35®

Ważne informacje:
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Do postępowania dietetycznego. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie. Produkt przeznaczony dla noworodków od pierwszych dni życia i niemowląt.

Produkt zawiera laktozę.

Produkt nie zawiera glutenu. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Opakowanie: 30 kapsułek
Szukaj