Rejestracja
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Dostawa od: 8,50 PLN

Szelazo + SR 30 kapsułek żelazo


Szelazo+ SR 30 kapsułek
Suplement diety

Opis
Szelazo+ SR to produkt o wysokiej zawartości żelaza, witaminy C, B6, B12 i kwasu foliowego.
Kapsułki żelatynowe twarde, bezbarwne, transparentne o przedłużonym uwalnianiu – zawierają mikropeletki uwalniające w przedłużony sposób (SR) chelatowane żelazo oraz witaminy.

Żelazo pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny, prawidłowym transporcie tlenu w organizmie oraz w zmniejszaniu uczucia zmęczenia i znużenia. Witaminy B6, B12 i kwas foliowy pomagają w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, przyczyniają się do zmniejszania uczucia zmęczenia i znużenia, pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układów odpornościowego i nerwowego. Witamina C uczestniczy we wchłanianiu żelaza z suplementu diety lub żywności zawierającej żelazo.

ZALECANA DO SPOŻYCIA DZIENNA PORCJA PRODUKTU:
1 kapsułka po posiłku z odpowiednią ilością wody.

Opakowanie : 30 kapsułek o przedłużonym uwalnianiu

ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH W DZIENNEJ PORCJI (1 kapsułka):
Żelazo 28 mg 200*
Witamina C 40 mg 50*
Witamina B6 1,4 mg 100*
Kwas foliowy 400 μg 200*
Witamina B12 2,5 μg 100*
* % Dzienna Referencyjna Wartość Spożycia

SKŁADNIKI:
Substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, chelat aminokwasowy żelaza (diglicynian żelaza Fe2+), składnik otoczki kapsułki – żelatyna, kwas L-askorbinowy (witamina C), substancja zagęszczająca – hydroksypro pylomety lo celuloza, substancja glazurująca – szelak – naturalna żywica, chlorowodorek pirydo ksy ny (witamina B6), kwas foliowy – kwas pteroilomonoglutaminowy, przeciw utle niacz – TBHQ E319, cyjanokobalamina (witamina B12).

Produkt bezglutenowy, nie zawiera laktozy, bez dodatku barwników.
Kolory mikropeletek są naturalnymi kolorami zastosowanych składników.

OSTRZEŻENIE:
Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Spożycie powyżej 20 mg żelaza na dobę może powodować lekki dyskomfort i dolegliwości żołądkowe u osób wrażliwych. W okresie stosowania produktu Szelazo+SR nie należy przyjmować innych produktów zawierających żelazo i kwas foliowy. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.
Jak w przypadku każdego suplementu diety, przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza w przypadku osób przyjmujących leki, kobiet w ciąży, karmiących piersią, lub w razie wątpliwości związanych z aktualnym stanem zdrowia.
Zróżnicowana i zbilansowana dieta oraz aktywność fi zyczna stanowią podstawę zachowania do bre go stanu zdrowia. Spożycie dziennej porcji Szelazo+SR zapewnia deklarowane korzyści dla zdrowia.

PRZECHOWYWANIE:
W temperaturze 15-25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Podmiot odpowiedzialny za informacje:
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o. ul. Ostrzykowizna 14 A, 05-170 Zakroczym

Wyprodukowano przez:
Kreo Sp. z o.o. ul. Brzezińska 19S, 03-075 Warszawa
Szukaj