Rejestracja
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Dostawa od: 7,50 PLN

Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii (probiotyki) 100g


Błonnik dla dzieci 100g
Suplement diety

Opis
Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii jest przeznaczony specjalnie dla dzieci, które ukończyły 1 rok życia* i starszych.

* Ministerstwo Zdrowia Republiki Czeskiej zatwierdziło „Błonnik dla dzieci + probiotyki” od ukończenia 6 miesiąca życia i w tej kwalifikacji wiekowej preparat sprzedawany jest w Czechach od 2006 r. W Polsce z przyczyn ustawowch – ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. 2006 r. Nr 171 poz. 1225 ze zmianami) preparat został zatwierdzony do sprzedaży od ukończenia 12 miesiąca życia.

Stosowanie Błonnika dla dzieci zalecane jest w przypadkach zaparć i zaparć nawykowych. Wskazany jest także w trakcie przyjmowania antybiotyków (patrz: Sposób podawania).

Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii zawiera trzy ważne elementy:
* błonnikDla przyspieszenia pasażu jelitowego zastosowano mieszankę rozpuszczalnego błonnika owsianego. Mieszanka ta jest naturalnie lepka, ale w połączeniu z wodą nie zwiększa znacznie swojej objętości co w istotny sposób ułatwia jej podawanie. Jest bardzo łagodna, nie drażni jelit, nie powoduje wzdęć i zawiera najwartościowszy składnik owsa: beta-glukan.
* żywe kultury bakteriiProdukt zawiera 7 różnych szczepów żywych kultur bakterii w tym z grupy bakterii probiotycznych Lactobacillus i Bifidobacterium.
* inulinę (prebiotyk)Występuje w znacznych ilościach w wielu warzywach; zwykle pozyskiwana jest z korzenia cykorii. Stanowi pożywkę dla przyjaznych szczepów bifidobakterii. Jest także źródłem naturalnego błonnika.

BŁONNIK DLA DZIECI + ŻYWE KULTURY BAKTERII posiada pozytywną opinię polskiej placówki naukowej. Więcej informacji na opakowaniu produktu.

Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii nie zawiera fitatów utrudniających wchłanianie wapnia. Wyprodukowany jest ze składników niemodyfikowanych genetycznie.

Zawiera śladowe ilości produktów sojowych i mlecznych.
Nadaje się dla osób nietolerujących laktozy.
Produkt dehydratowany w postaci sypkiej.
Produkt nie zastępuje urozmaiconego odżywiania.
Przechowywać poza zasięgiem dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu. Po otwarciu zawsze szczelnie zamykać opakowanie.
Waga 100 g.
Dopuszczalna różnica wagi 5 %.

Skład
beta glukan z owsa, inulina (prebiotyk), guma arabska, guma ksantanowa, guma guarowa, żywe kultury bakterii: Bifidokacterium breve, Bifidobacterium infantis, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus, Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus thermophilus

Zawartość aktywnych składników w dawce 5g:
Beta glukan z owsa (29,8%) 1,49
inulina (28,0%) 1,40
żywe kultury bakterii (0,2%) 0,01

Wartość odżywcza, zawartość żywych kultur bakterii v 5g:
Wartość energetyczna (kJ/kcal) 34,6/8,2
Błonnik (g) 2,9
Białka (g) 0,43
Sacharydy (g) 1,3
Tłuszcze (g) 0,15
w tym nasycone(g) 0,03
Sód (g) 0,009
Żywe kultury bakterii (ubytek w ciągu miesiąca1-2%) 150 milionów

Wartość odżywcza, zawartość żywych kultur bakterii w 100g:
Wartość energetyczna (kJ/kcal) 692/164
Błonnik (g) 57,9
Białka (g) 8,5
Sacharydy (g) 25,9
Tłuszcze (g) 2,9
w tym nasycone(g) 0,6
Sód (g) 0,17
Żywe kultury bakterii
(ubytek w ciągu miesiąca1-2%) 3 miliardy


Sposób podawania
Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii można podawać o każdej porze dnia. Wskazane jest podawanie około 20 minut przed posiłkiem. Przed podaniem należy się upewnić, czy proszek jest dobrze wymieszany. Podczas kuracji antybiotykowej podawać na 1 godzinę przed lub 3 godziny po przyjęciu antybiotyku. Do opakowania dołączono miarkę. 1 miarka = 5g

Dawkowanie:
Dzieci od ukończonego 12 miesiąca życia 5g (1 miarka) 1-2 x dziennie. 1 miarkę rozpuścić w 100 ml płynu i podać dziecku

WAŻNE: w celu uzupełnienia płynów dzieciom od 12 miesiąca życia po przyjęciu zaleconej jednorazowej dawki należy podać dodatkowo 100 ml wody lub soku owocowego. Uzupełnienie płynów jest istotną częścią dawkowania.

Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii można również podawać w mleku, zupach warzywnych, jogurcie, kaszkach w objętości nie mniejszej niż zalecana. Temperatura płynów nie powinna przekraczać 37°C.

Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii w zaleconym dawkowaniu można podawać codziennie. W przypadku przewlekłych zaparć zaleca się systematyczne podawanie nie krótsze niż 4-6 tygodni.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.
Szukaj