Rejestracja
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Produkt chwilowo niedostępny

Actiferol Fe® FORTE 30 kapsułek


Actiferol Fe® FORTE 30 kapsułek
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Opis:
Actiferol Fe® posiada pozytywną opinię instytutu Matki i Dziecka
Actiferol Fe® FORTE to skuteczny i wyjątkowo delikatny preparat, opracowany specjalnie dla wrażliwych grup pacjentów, takich jak:
  • dzieci powyżej 12 r.ż.,
  • dorośli
  • kobiety w ciąży.

Actiferol Fe® FORTE zawiera unikalną, opatentowaną formę żelaza, której stosowanie daje pacjentom wiele korzyści:

Skuteczność działania
Dzięki procesom mikronizacji i emulgacji, przyswajalność żelaza Actiferol Fe ® jest dwukrotnie wyższa i niezależna od pożywienia. Wpływa to na skuteczną normalizację poziomu hemoglobiny.
Brak skutków ubocznych
Żelazo Actiferol Fe® jest delikatne dla przewodu pokarmowego. Nie powoduje, często występujących przy suplementacji, skutków ubocznych, takich jak: biegunka, zaparcia, wymioty, nudności.
Nie powoduje ciemnego zabarwienia zębów
Nie potęguje mdłości ciążowych
Brak metalicznego smaku
Actiferol Fe® to jedyne żelazo w formie białego proszku bez metalicznego smaku i zapachu. Dzięki czemu jest łatwe do spożycia, a po dodaniu do pożywienia nie zmienia smaku spożywanych potraw.
Łatwy sposób podania
Actiferol Fe® dobrze rozpuszcza się w napojach oraz może być dodany do pożywienia. Umożliwia to łatwe podanie dziecku oraz osobom mającym problemy z połykaniem.
Dodatkowo Actiferol Fe® Forte zawiera foliany złożone (kwas foliowy 200 µg i folian aktywny 200 µg), które pomagają w prawidłowej produkcji krwi i biorą udział w procesie podziału komórek. Folian aktywny jest bardzo dobrze przyswajalny oraz gotowy do wykorzystania przez organizm. Folian aktywny zabezpiecza osoby, które mają problem z przyswajaniem folianów ze zwykłego kwasu foliowego. Problem ten może dotyczyć nawet 50% Polaków.

Zalecana dzienna porcja do spożycia:
Kobiety w ciąży i dorośli:
W stanach niedoboru żelaza: 1 kapsułki dziennie.
W stanach niedokrwistości z niedoboru żelaza i/lub anemii: 1-2 kapsułki dziennie. Przyjmowanie pod nadzorem lekarza.

Dzieci powyżej 12 r.ż.i dorośli:
Przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania..

Sposób użycia:
Kapsułkę należy połknąć i popić wodą. Osoby mające problemy z połykaniem: kapsułkę należy otworzyć i wsypać jej zawartość do spożywanego pokarmu.

Skład:
żelazo - difosforan żelaza(III) (pirofosforan żelaza (III), maltodekstryna, emulgator: lecytyny], kwas pteroilomonoglutaminowy (Foliany: kwas foliowy), L-metylofolian wapnia (Foliany: folian aktywny), otoczka kapsułki: żelatyna, barwnik: dwutlenek tytanu.

Zawartość składników w zalecanej dziennej dawce (1 kapsułka):
Żelazo 60 mg
Kwas foliowy z:
  • L-metylofolianu wapnia 200 µg
  • kwasu pteroilomonoglutaminowego 200 µg

Ważna informacja: Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Do postępowania dietetycznego. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Nie stosować, jeżeli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Dzienna porcja substancji nie może być osiągnięta jedynie poprzez zmianę normalnej diety. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 12 r.ż., dorosłych i kobiet w ciąży.

Sposób przechowywania:
Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Chronić przed wilgocią.

Opakowanie: 30 kapsułek, kapsułki otwierane

Producent: Polski Lek S.A.
Szukaj